Porady żywieniowe

Porada żywieniowa ze wskazówkami i zaleceniami

Przeprowadzamy analizę sposobu żywienia oraz przygotowujemy indywidualne zalecenia i wskazówki dotyczące jego korekcji wraz z listą produktów spożywczych, które należy wyeliminować z diety i tych, które są wskazane. Analiza i zalecenia sporządzane są na podstawie wywiadu z pierwszej wizyty. Wizyta, na której przekazywane są indywidualne zalecenia razem z ich objaśnieniem trwa ok. 20-30 min.

Dieta indywidualna

  • racjonalna dla dzieci i osób dorosłych,
  • sportowców,
  • w czasie ciąży i karmienia,
  • odchudzająca,
  • w cukrzycy typu 1 i 2,
  • w zaburzeniach gospodarki lipidowej (podwyższony poziom cholesterolu, trójglicerydów),
  • nadciśnieniu tętniczym.

Dieta zostaje przygotowana na podstawie wywiadu z pierwszej wizyty i uwzględnia parametry antropometryczne, współistniejące wyżej wymienione jednostki chorobowe, preferencje żywieniowe, tryb życia, poziom aktywności fizycznej.

W efekcie przeprowadzonych badań i wywiadu otrzymujesz indywidualne zalecenia żywieniowe oraz 7 różnych jadłospisów do stosowania przez okres do 1 miesiąca (7 jadłospisów do wykorzystania 4 razy w przeciągu miesiąca). Wizyta, na której otrzymujesz indywidualną dietę trwa ok. 20-30 min i jest wliczona w cenę diety. Podczas wizyty szczegółowo omawiane są wskazówki i zalecenia oraz otrzymana przez Ciebie dieta.

Istnieje możliwość przygotowania diety na 7 dni (do wykorzystania 4 razy w przeciągu miesiąca) oraz na 10 dni (do wykorzystania 3 razy w przeciągu miesiąca).

Spotkanie kontrolne w trakcie stosowania diety

Podczas spotkania dokonywane są pomiary antropometryczne oceniające skuteczność dietoterapii. Rozmowa pozwala na analizę skuteczności diety, ocenę samopoczucia i ustalenie dalszych zaleceń/modyfikacji. Czas trwania spotkania to ok. 30 min. Spotkania kontrolne odbywają się w gabinecie Fitroom.