Analiza składu ciała

Pierwsze spotkanie

Na pierwszym spotkaniu przeprowadzimy z Tobą wywiad zdrowotny i żywieniowy, analizę składu ciała oraz dokonamy pomiarów antropometrycznych (masa ciała, obwód klatki piersiowej, talii i bioder). Opracowanie prawidłowej diety wymaga bowiem nie tylko wiedzy o ciele ale także o sposobie życia, tak by optymalnie dopasować i skonstruować dietę pod Twoje możliwości, nawyki żywieniowe i tryb życia.

Pierwsze spotkanie trwa ok. 45-60 minut (istnieje możliwość przeprowadzenia diety w trybie „on-line”).

UWAGA! Jeśli posiadasz aktualne (sprzed maksymalnie 3 miesięcy) wyniki badań krwi (poziom glukozy, insuliny, cholesterolu całkowitego oraz jego frakcji LDL i HDL, trójglicerydów, hemoglobiny, żelaza, prób wątrobowych, hormonów tarczycy, stężenie białka całkowitego, albuminy) zabierz je ze sobą! Będą one pomocne w przygotowywaniu indywidualnych zaleceń i diety. Badania te nie są koniecznie podczas pierwszej wizyty, ale niezmiernie ułatwiają dopasowanie diety. Skierowanie na nie może wystawić Twój lekarz rodzinny :).

Analiza składu ciała

Badanie składu ciała przeprowadzamy za pomocą analizatora składu ciała Tanita. Uzyskany wynik informuje nas orientacyjnie o zawartości tkanki tłuszczowej, mięśni, kości oraz wody w organizmie. Jest to badanie niezbędne w terapii odchudzającej. Wiedza o składzie naszego ciała przyda się każdemu, a szczególnie osobom prowadzącym aktywny tryb życia i uprawiającym sporty.

Uwaga! Jeśli zdecydujesz się na zakup diety, bądź pakietu dietetycznego, analizę składu ciała otrzymujesz gratis!